Hotel Baltivia

Gmina Mielno i kilka sąsiadujących na jej terenie miejscowości stanowią jeden z większych kompleksów wypoczynkowo-rekreacyjnych polskiego wybrzeża. Sto tysięcy turystów odwiedza rocznie 25 km piaszczystych plaż gminy. W tym najbardziej reprezentacyjnym odcinku, czyli promenady w Mielnie, powstał prestiżowy obiekt pod nazwą Hotel Baltivia. Projekt architektoniczny stworzyła największa pracownia architektoniczna w Kołobrzegu – Architekci Błaszczyk i Samborski. Idea inwestycji miała łączyć w sobie praktyczną przestrzeń z wygodnym i komfortowym otoczeniem dla gości. Hotel w procesie standaryzacji otrzymał 4 gwiazdki. Sam budynek usytuowany jest w doskonałym miejscu – na wydmie przy plaży, z widokiem na Morze Bałtyckie i wyjściem z recepcji wprost na Promenadę Przyjaźni.

budynek z BMS

Do projektu INLOGIC dołożył system zarządzania budynkiem BMS. Dzięki temu hotel o powierzchni 4938 m2 stał się w pełni inteligentnym i nowoczesnym obiektem, w którym wszystkie instalacje tworzą bezobsługową całość. W hotelu rozlokowano 67 apartamentów dla gości, w tym pokoje dwuosobowe, dwu- oraz trzypokojowe. Rezydentom zapewniono strefę relaksu, w której znajduje się basen z atrakcjami wodnymi i jacuzzi, sauny, salę zabaw dla dzieci, gabinety zabiegowe oraz salę Cardio-Fitness. Kompleks hotelowy dysponuje również salą konferencyjną, zapleczem gastronomicznym i salą jadalną, w której przewidziano około 140 miejsc konsumenckich. Po trudach dnia goście hotelu znajdą ukojenie w pierwszym w Polsce Rokitnikowym FitoSPA.

budynek z BMS

W poszukiwaniu niezwykłych doznań zawitają na 4. piętro, gdzie na tarasie widokowym można podziwiać zachody słońca i Bałtyk. Parking na terenie łącznie z garażem podziemnym mieści 66 aut. W obiekcie działa system kontroli dostępu wraz z systemem hotelowym, w realizacji których zastosowaliśmy dziesiątki kilometrów kabla. Hotel został wyposażony przez INLOGIC w precyzyjny system zabezpieczeń – między innymi  443 sztuki czujników przeciwpożarowych i 29 nowoczesnych kamer monitorujących. W obiekcie wykonaliśmy kompletną dokumentację projektu budowlanego i wykonawczego. Wybudowaliśmy linię średniego napięcia oraz postawiliśmy stację transformatorową. Do naszych zadań należało również postawienie i uruchomienie agregatu prądotwórczego. W hotelu znajduje się także zamontowany przez nas wielostrefowy system nagłośnienia.