Drukarnia PrintGroup

Obiekt wybudowany przy ul. Cukrowej w Szczecinie to piętrowy gmach drukarni znanej również pod nazwą Booksfactory. Jego budowa rozpoczęła się w drugim kwartale 2016 r. Powierzchnia całkowita budynku wynosi około 5 tys. m kw. Drukarnia została zaprojektowania przez pracownię architektoniczną, specjalizującą się w dużych inwestycjach użyteczności publicznej – TUES, reprezentowaną przez Krzysztofa Słomianego i Daniela Strzeszewskiego. Zgodnie z koncepcją jest to najnowocześniejsza drukarnia książek w tej części Europy.

drukarnia szczecin

W nowej ogromnej hali oraz części biurowej nasz zespół zaprojektował i zrealizował inteligentną instalację elektryczną w otwartym standardzie KNX. W przypadku tak dużego obiektu inteligentny system spełnia kluczową rolę w zarządzaniu wszystkimi instalacjami. Inwestor za pomocą nowoczesnej wizualizacji Cubevision może z poziomu swojego telefonu lub tabletu sterować zintegrowaną centralą wentylacji i klimatyzacji czy oświetleniem w całym budynku.

Automatyczny wybór sposobu ogrzewania budynku np. z wykorzystaniem klimatyzacji lub ciepła z kotła gazowego w zależności od temperatury zewnętrznej, pozwala uzyskać jak najlepszą efektywność energetyczną budynku. Aparat grzewczo-wentylacyjny w oparciu o bieżące dane, sam ustawia odpowiednią i optymalną temperaturę do pracy. Zarządzanie temperaturą jest również powiązane z aktualną porą roku i w momencie, w którym np. okno zostanie otwarte, automatycznie wyłączy się klimatyzacja lub ogrzewanie. Takie rozwiązanie przynosi oszczędności energii i zmniejsza rachunki.

drukarnia szczecin

Płynna zmiana oświetlenia Dali umożliwia dostosowanie natężenia światła do stanowisk pracy. Sceny świetlne zharmonizowane z godzinami pracy zakładu również przynoszą dodatkowe korzyści. Jako elementy sterowania oświetleniem, zamontowano eleganckie klawisze z ramką w białym kolorze z klasycznej serii Busch-axcent®. Budynek został uzbrojony przez nas w najlepszej jakości alarm oparty o standard Satel. Zamontowany system kontroli dostępu usprawnił funkcjonowanie firmy, ponieważ pomógł zachować bezpieczeństwo i ochronę danych oraz mienia, a także poprawił komunikację ludzi na terenie firmy.